Kedi Evreni

Kedilere saldıran torbalar!

Torbalı saldırıya uğrayan Zelda’nın olayla ilgili açıklamaları!

4 sene önce torbalı saldırı mağduru olan Zelda.

Ben Zelda, dün akşam çok hain bir torbanın saldırısına uğradım. Olay esnasında feci şekilde korkuya kapılan Çilek bu travmadan sonra aşırı premseslik depresyonuna girdi. Şimdi size detayları açıklayacağım. Bu korkunç saldırı ve küllerimden nasıl doğduğum tarihe not düşülmeli.

Güneşin batmasına yakın bir vakit her şey normal seyrinde vuku bulurken ellerinde torbalarla iki yabancı geldi. Yabancı varlıklara misafir denmesini hiç anlamamışımdır, eşyanın tabiatına aykırı. Zaten bir zıpçıklık olacağı burdan belli oluyordu. İşte bu yabancıların getirdiği torbaları kalite kontrolden geçirmek için harekete geçtik. Çünkü kedilik felsefesi bunu gerektiriyordu.

Ne varmış, neymiş, ne değilmiş, bize haz verecek bir şey içeriyor mu diye Çilek’le incelerken, sen hain torbanın kulbu beni boynumdan bir yakala! “Yahu cansız bir varlık sana nasıl saldırdı?” diyeceksiniz, size mi inanayım ke(n)di gözlerime mi? Bunu gören ben ne yaptım peki? Aklı başında her birey gibi vücut bütünlüğümü korumak için fişek hızıyla kaçmaya başladım. Arka patilerimi popoma vura vura kaçtım. Fakat o kadar hızla koşmama rağmen beni dehşete düşüren cümleyi Çilek’ten duydum:

“Celda torba da senlen geliyor!”

Koşmaktan tüm atp’lerim tükenmiş, Çilek bir köşeye tünemiş, Diloçgil deliye dönmüş, yabancılar neye uğradığını şaşırmış, güneş batmış, dünya azcık daha dönmüş ve zaman orada kilitlenmişti. Neden peki? Hayır ne vardı yani bu hain torbanın içinde? “Yaş pasta” denen bir madde olduğunu söylediklerinde ben bütün evi boynumda bu bilinmez ile çoktan koşmuştum. Sonunda hain torbayı yırtıp boynumdan çıkardıklarında derin bir nefes aldım. Bu enerji israfını telafi etmem için 1 gün deliksiz uyumam gerekti. Kendime geldiğimde her şey normale döndü; işte dimdik ayaktayım ve sinekleri bekliyorum. Çilek ise aşırı premseslikten dolayı bu travmadan sonra bütün evi koklamaya, hepimize dehşetle bakmaya ve hayatının manasını tekrar sorgulamaya başladı. Can tatlı tabi bu korkuyla yaşanmaz. Bitti diyorum, her şey geçti iki gözümün çiçeyi diyorum, nafile. Aşırı premses.

Efendim siz siz olun, torbaları bir anlığına dahi ortalıkta bırakmayın sonra kedilere saldırıyorlar.

Not : Olay 8 Nisan 2018 günü yaşanmış ve Zelda’nın açıklamaları 9 Nisan 2018’de kaleme alınmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir